Kategórie
Abdrushin
Kto je Abd-ru-shin?

Abd-ru-shinAutor trojdielneho spisu Vo svetle Pravdy - Posolstvo Grálu je Nemec a narodil sa v roku 1875 v Biskupiciach (Bischofswerda) pri Drážďanoch (Sasko). Jeho občianske meno je Oskar Ernst Bernhardt. Pod menom Abd-ru-shin písal a uverejňoval prednášky svojho Posolstva Grálu. Absolvoval obchodné vzdelanie a v roku 1897 založil v Drážďanoch obchodný podnik. Po roku 1900 podnikol niekoľko ciest do zahraničia a dojmy z nich spracoval v románoch a divadelných hrách. Pri vypuknutí 1. svetovej vojny bol počas ciest po Anglicku internovaný a až do konca vojny držaný v zajatí. V týchto rokoch poznal vnútornú núdzu mnohých ľudí a prebudila sa v ňom túžba pomáhať.

Po prepustení z internačnej väzby sa v roku 1919 vrátil späť do Drážďan. Spočiatku bol opäť literárne činný. Od roku 1923 začal písať a uverejňovať prvé prednášky Posolstva Grálu. V roku 1924 sa presťahoval do Horného Bavorska a v roku 1928 sa usadil na Vomperbergu v Tyrolsku (Rakúsko). Tu dokončil svoje hlavné dielo "Posolstvo Grálu". Keď bolo v roku 1938 Rakúsko zabrané nacionálne-socialistickým Nemeckom, bol jeho majetok v Tyrolsku vyvlastnený a on sám tam nesmel zostať.

Abd-ru-shin zomrel začiatkom decembra 1941. Svoje posledné roky prežil pod dozorom gestapa v Kipsdorfe (v Krušných horách). Čas izolácie využil na redakčné prepracovanie Posolstva Grálu. Keď po vojne vrátili spojenci rodine Bernhardtových majetok na Vomperbergu, mohol tam byť Abd-ru-shinovi vybudovaný náhrobok.

ABD-RU-SHIN

Kto je Abd-ru-shin?
Podrobný životopis
Posolstvo Grálu
Ukážky z diela na stiahnutie
INFORMÁCIE

Stiftung Gralsbotschaft
Obchodné podmienky
Reklamácie
Ochrana osobných údajov
ZÁKAZNÍK

Košík
Zmena údajov
Objednávka
OBĽÚBENÉ KATEGÓRIE

Vo svetle Pravdy
Knižná séria Zaviate doby sa prebúdzajú
Edícia Svet Grálu
© 2018 efezus.sk, internetový obchod nakladateľstva Efezus s.r.o., všetky práva vyhradené